Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 13,000 euro daune morale pt. lovire si alte violente!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

13,000 euro daune morale pt. lovire si alte violente!

S-a intamplat la Judecatoria Oradea....

[ link extern ] *
Banuies ca trebuie sa fie ceva gen:
Lovitura de cutit la fata, si urmata de operatie estetica?! insa atunci de ce nu e "vatamare coporoala grava" ?!
Sau aruncarea de ulei cald,etc...
Cam cat de mare in cm trebuie sa fie o cicatrice pe fata ca fapta sa fie considerata slutire.
kisso, utilizator
Orice ar fi nu mai am vorbi de 180c.p.Posibil ca instanta sa fi apreciat despagubirile avand in vedere ca este vorba de violenta intre soti din cate constat eu,dar necunoscand circumstantele greu de apreciat.
Eu ma gandeam ca i-a distrus dantura dar ma-m abtinut sa zic...

E posibil sa se fi generat efecte pe o afectiune preexistenta.

Greu sa ne dam seama...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat