avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 824 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 13,000 euro daune morale pt. lovire si alte violente!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

13,000 euro daune morale pt. lovire si alte violente!

S-a intamplat la Judecatoria Oradea....


[ link extern ] *
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 00:30, 15 Decembrie 2012
Banuies ca trebuie sa fie ceva gen:
Lovitura de cutit la fata, si urmata de operatie estetica?! insa atunci de ce nu e "vatamare coporoala grava" ?!
Sau aruncarea de ulei cald,etc...
Cam cat de mare in cm trebuie sa fie o cicatrice pe fata ca fapta sa fie considerata slutire.
Ultima modificare: Vineri, 14 Decembrie 2012
kisso, utilizator
Orice ar fi nu mai am vorbi de 180c.p.Posibil ca instanta sa fi apreciat despagubirile avand in vedere ca este vorba de violenta intre soti din cate constat eu,dar necunoscand circumstantele greu de apreciat.
Eu ma gandeam ca i-a distrus dantura dar ma-m abtinut sa zic...

E posibil sa se fi generat efecte pe o afectiune preexistenta.

Greu sa ne dam seama...
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Decembrie 2012
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Soluþia pronunþatã în proces lusyana lusyana Dupa 5 termeni mi-a dat castig de cauza in cele din urma, fiind accidentata pe trecere de pietoni.Avocata mi -a spus ca intre 3 si 7 zile o sa decida ... (vezi toată discuția)
Despre condamnare si contestare in anulare in penal gabitzu1ro gabitzu1ro Buna.Explicatie: 10/01/2012 Condamnare (JUDECATORIA CLUJ) Solutie: Condamnă pe inculpatul V.C. la pedeapsa de 3 ani închisoare pentru săvârşirea ... (vezi toată discuția)
Reabilitare judecatoreasca popovicii40 popovicii40 Buna ziua,daca puteti sa ma ajutati cu o informatie.. Am fost condamnat la 3 ani pentru o fapta,in 2009,si acum mi-am depus cerere pentru reabilitarea ... (vezi toată discuția)