Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... masini inmatriculate in tari non UE
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

masini inmatriculate in tari non UE

Sotul meu este cetatean strain non UE, dar are permis de sedere in Romania si a venit aici cu masina proprietate personala , innmatriculata in tara lui de origine, avand toate taxele ( asigurare, impozite ) platite acolo.Cat poate circula cu aceasta masina in Romania ? In cazul in care a expirat termenul cu care poate circula aici , ce se poate face ?Daca dupa expirarea termenului doreste sa iasa cu ea din Romania, poate avea probleme la vama?
Multumesc mult pentru raspuns.
NU-MI POATE RASPUNDE NIMENI LA ACEASTA INTREBARE? VA ROG MULT POATE MA AJUTA CINEVA CU UN RASPUNS.AS MAI VREA SA INTREB DC SOTUL ESTE CETATEAN NON UE POATE TRECE CU Masina PANA IN BULGARIA SAU TREBUIE NEAPARAT SA IASA CU EA DIN UNIUNEA EUROPEANA?