Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... FUNCTIONAR PUBLIC CONDAMNAT
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

FUNCTIONAR PUBLIC CONDAMNAT

Un consilier juridic la institutie judeteana de stat a fost condamnat la 2 ani inchisoare cu suspendare pentru inselaciune art 215 cp. inselaciunea s/a produs in legatura cu serviciul. Sentinta a ramas definitiva.
In urma acestei condamnari persoana respectiva mai poate detine functia de consilier juridic la o directie judeteana de stat.?
rolex, utilizator
incetare de drept a raportului de serviciu
Este functionar public sau personal contractual?