Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contributii sanatate PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contributii sanatate PFA

ati putea sa ma ajutati sa-mi spuneti daca procedez corect ptr plata contributiilor de sanatate pentru un PFA? In anul 2011 am platit 2758 lei. La veniturile realizate de peste 200 000 x 5.5% imi rezulta y lei.
Rezulta ca mai aM de platit pentru 2011 : ( y-2758) = x lei. Procedez corect? sau exista o suma maxima ce se platese la sanatate?
sanatatea la pfa este 5,5% din venitul net realizat,nu conteaza suma maxima.