Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de Proprietate Padure
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de Proprietate Padure

Buna,
As vrea si eu sa stiu ce proceduri legislative pot face pentru a putea primii titlu de proprietate al padurii deoarece domnii de la primarie nu vor sa accepte actul emis pe baza Legii fondului funciar nr. 18/1991.
Si inca ceva, in caz ca, in acel act localizarea este situata pe un teren ars din cauze necunoscute...se poate repartiza in alta locatie?
Ps: Ce am facut pana acum a fost o cerere la primarie catre ocolul silvic pentru a cauta in arhiva actul emis..dar acestia nu mi-au trimis nici un raspuns ,iar data de 30 zile in care ei sunt obligati sa imi raspunda a trecut.
Credeti ca ar trebui sa le fac o plangere penala pentru abuz in serviciu si pentru nerespectarea regulilor institutiei si a termenului de raspuns??
grig134, utilizator
ma poate ajuta cineva?
se poate?