avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1005 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Somatie imobiliara
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Somatie imobiliara

In cazul in care am primit o somatie imobiliara pt executarea unui apartament girat la banca se mai poate face o intelegere ?
Ar fi bine sa solicit prezenta unui mediator ?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 11:11, 17 Decembrie 2012
Unica "intelegere"consta in achitarea c/v debit neachitat,prin esalonarea platii intr-un termen
rezonabil,esalonare care poate fi realizata prin executorul judecatoresc si cu acordul creditorului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somatie imobiliara pentru credit neachitat zograffi zograffi buna ziua am primit o somatie imobiliara de la un executor judecatoresc , prin care mi se comunica faptul ca daca nu achit in termen de 15 zile suma de 19000 ... (vezi toată discuția)
Somatie de executare silita prin poprire si mobiliara adelatuhut adelatuhut Buna ziua! Am contractat un credit in 2008 ,iar din anul 2010 de cand in sistemul bugetar sau intamplat marile reduceri salariale mi-a fost din ce in ce mai ... (vezi toată discuția)
Executare silita , imprumut negarantat cu imobil milikutza milikutza Buna ziua, o vecina de-a mea,pensionara, a primit o somatie de la un executor, in urma unei incheieri judecatoresti, deoarece nu si-a achitat un credit catre o ... (vezi toată discuția)