Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... definitie: primul si al 3-lea week-end din luna
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

definitie: primul si al 3-lea week-end din luna

Puteti sa-mi spuneti, va rog, exista undeva o definitie clara, pentru primul si al 3-lea week-end din luna?

Sunt luni care incep mai ciudat, intr-o zi de miercuri, spre exemplu...
Ce conteaza cum incepe luna.. uitati-va pe calendar, fiecare luna are un prim week-end si un al treilea.
Pauza mai mare intre vizite veti avea in martie.. din 17 martie, va mai vedeti copilul in 6 aprilie.
Puteti ataca hotararea , sa aveti program un week-end da, altul ba.
gi-jane2, moderator
Va dau un exemplu, ca sa intelegeti:
Daca aveti stabilit un program de vizita primul si al treilea weekend din luna, in luna decembrie 2012 este vorba de weekendurile 1-2 si 15-16, urmand ca urmatoarele din ianuarie 2013 sa fie 5-6 si 19-20, si tot asa...
Este clar.
Aveti primul si al treilea week-end.
Nu exista probleme.