Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere

Buna dimineata. am o nelamurire: trebuie sa concediez in jur de 20 de persoane, dar as vrea sa evit concedierea colectiva. daca as concedia in ianuarie vreo 9 persoane, preaviz ( 03.01.3013 - 30.01.2013) cu incetare contract in data de 31.01.2013, as putea acorda celelalte preavizuri (pt inca 9 persoane) incepand cu data de01.02.2013? sau tr sa treaca 30 zile calendaristice de la ultimele incetari? va multumesc mult
Trebuie sa treaca 30 de zile calendaristice de la ultima incetare, pentru a face din nou concedieri ...
multumesc mult