Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum contest un proces verbal
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum contest un proces verbal

Ieri,am avut un incident.Eram cu masina cand,intr-o curba,un sofer a aparut in fata mea,mai bine spus,a trecut pe partea mea si si-a rupt oglinda.Eu nu am avut nici o paguba materiala.A avut pretentia sa-i platesc oglinda si,pt ca nu am f de acord am mers amandoi la politie.Mentionez ca eu am avut 2 martori in masina iar bucatile lui de oglinda au cazut pe partea mea de mers.Cu toate ca a recunoscut ca a avut viteza pe un drum cu polei.politia ne-a dat amenda la amandoi 210 ron de fiecare si 6 puncte.Eu vreau sa contest procesul verbal pe care,l-am mai si semnat?X-(Am vreo sansa de castig?
Justitia e relativa in Romania, asa ca n-aveti nimic de pierdut daca o sa contestati procesul-verbal.

Succes!
As dori mai multe detalii daca se poate.Multumesc.
Pentru a va putea da mai multe detalii, ar trebui sa vad procesul-verbal incheiat in cauza.

Gabriela Pintea, Consilier juridic