Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident rutier

in urma cu cateva zile am avut un accident rutier. intr-o curba fara vizibilitate a venit cineva cu viteza pe sensul meu de mers si am reusit sa-l evit dar am intrat cu masina intr-un sant si am dat intr-un cap de pod. sunt martori care au declarat cum sa intamplat dar cel care circula pe contrasens nu recunoaste , politia nu ia in considerare declaratiile si ma considera pe mine vinovat. pot sa contest procesul verbal si sa-mi recuperez cumva pagubele?
fane13, utilizator
Da, puteti contesta procesul verbal, iar despagubiri obtineti doar daca castigati procesul.
am sanse sa castig atata timp cat politia zice da daca nu s-au lovit masinile nu e vinovat ala? in proces judecatori o sa tina cont de declaratiile martorilor?