Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... atitudine in fata judecatorului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

atitudine in fata judecatorului

am un comflict de munca pe rol si ultima data cind am fost la proces mi au spus ca s ar putea sa mi se spuna un verdict,acuma eu vreau sa intreb cind pot sa i sun ca doresc si daune morale??,pe buna dreptate,ori trebuie sa depun o cerere??:sorry:
Orice cererea dresata instantei de judecata se face in scris sau oral la termenul de judecata si nu telefonic .... solicitarea dvs de a obtine daune morale este cam tardiva ...
NU CRED CA E TARDIVA DIN MOMENT CE EU EM VRUT SA FAC REFERIRIE LA ACEASA CERERE INCA LA A 2 -A SEDINTA DAR JUDECATOAREA MI -A SPUS CA E DEVREME ,ASA CA DE ACEEA AM VRUT SA CER SI PAREREA DV.COLEGI MEI AU FOST INTREBATI DOAR CIND AU AVUT ULTIMA SEDINTA SI AU PRIMIT UN VERDICT URMIND SA I INTREBE CE PRETENTI AU.OARE SI EU VOI FI INTREBAT,ESTE O REGULA???
VA MULTUMESC
Posibil ca la ultimul termen de judecata, judecatoarea sa va intrebe asa ceva ...

p.s.
nu mai scrieti cu majuscule ... este o incalcare a Reg Forumului.