avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Despre paznic necalificat (C.O.R 962907) sau agent ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Despre paznic necalificat (C.O.R 962907) sau agent paza [(securitate) C.O.R. 541401]

Buna seara!
Permite legea sa angajam paznici necalificati fara atestat?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:15, 20 Decembrie 2012
De ce s-ar incadra un agent de paza pe un post de paznic fara atestat? .. pentru fiecare din functii exista o fisa de aptitudini care nu poate fi valabila si pentru alte posturi...
Ultima modificare: Joi, 20 Decembrie 2012
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajat ca persoana necalificata la o firma de paza si protectie, este posibil ? alcibiade alcibiade O persoana angajata la o firma specializata in paza si protectia bunurilor daca nu are diploma si atestatul de agent de paza, poate fi angajat ca muncitor ... (vezi toată discuția)
Angajare pe post de paznic user1000 user1000 Buna seara! Sunt directorul unei scoli si nu stiu cum este legal sa rezolv problema ce o descriu mai jos: Am inchis internatul scolar din lipsa de copii. ... (vezi toată discuția)
Agent paza LIVIU NISTEA LIVIU NISTEA Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti si mie ce acte,respectiv autorizatii sunt necesare pentru angajarea unui paznic? Multumesc mult. (vezi toată discuția)