Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Despre paznic necalificat (C.O.R 962907) sau agent ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Despre paznic necalificat (C.O.R 962907) sau agent paza [(securitate) C.O.R. 541401]

Buna seara!
Permite legea sa angajam paznici necalificati fara atestat?
De ce s-ar incadra un agent de paza pe un post de paznic fara atestat? .. pentru fiecare din functii exista o fisa de aptitudini care nu poate fi valabila si pentru alte posturi...
Cornel Vasile, Consilier juridic