Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Art 948 vechiul cod civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Art 948 vechiul cod civil

Mă puteți ajuta va rog sa găsesc corespondentul art 948 vechiul cod civil( condițiile esentiale pentru validitatea unei conventii) in noul cod civil? Multumesc frumos
~ Conținut șters la cerere ~
art. 1179 din noul cod civil, intitulat chiar " conditiile esentiale pentru validitatea contractului"
multumesc frumos