Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... achitare impozit pe venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

achitare impozit pe venit

Buna ziua. Am vazut ca pe 21 decembrie 2012 este ultima zi cand pot sa achit. Eu, ca si cabinet medical individual, pot sa platesc acest impozit anticipat prin foaie de varsamant? Si daca da, pot sa merg la orice trezorerie sau doar pe raza judetului unde este situat cabinetul? (eu lucrez intr-un judet diferit fata de cel unde am domiciliul si unde este inregistrat CMI-ul).
Multumesc.
1.Se poate cu foaie de varsamant.
2.Numai la trezorereria unde va aveti sediul fiscal.
George Moraru, Consultant fiscal