Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Facturare pt Elvetia
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Facturare pt Elvetia

Buna ziua.
Pt transport de marfa in Elvetia pt o firma elvetiana -platitoare de tva-factura ce se emite de catre firma romana inreg.in ROI,va fi emisa fara TVA sau cu TVA si se va evidentia operatiunea in D300 la care rd si in D390?
Multumesc mult pt asjutor.
elvetia nu este tara membra a uniunii europene si de aceea prestarea acestui serviciu nu se declara in 390 vies.
factura se emite fara tva.
Multumesc fff mult pt ajutor.
Craciun fericit cu sanatate si multe bucurii.