Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... decret nr 31 / 1954
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

decret nr 31 / 1954

buna seara! ma ajutati va rog sa adaptez art 6 alin 1 din Decretul nr 31 / 1954, (abrogat) - "nimeni nu poate fi ingradit in capacitatea de folosinta si nici lipsit in tot sau in parte, de capacitatea de exercitiu, decat in cazurile si in conditiile stabilite de lege" la LEGISLATIA ACTUALA? multumesc

Vedeţi art. 28 şi 29 din Noul cod civil.