Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie pensionare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie pensionare

Buna ziua. Daca un salariat primeste decizia de pensionare pe care nu o aduce la cunostinta unitatii angajatoare si isi continua activitatea in acest fel, ce se intampla cu pensia, cu calitatea sa de angajat, etc.....
C.i.m incetaeza de drept la data indeplinirii conditiilor de pensionare pentru limita de varsta ... angajatorul poate constata oricand incetarea de drept a c.i.m., chiar daca nu a constatat-o a data indeplinirii conditiilor respective.