Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... amenda netrecere pietoni
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

amenda netrecere pietoni

buna ziua. am luat amenda ca nu am trecut pe trecerea de pietoni, daca as contesta.o ce sanse de castig as avea si ce as putea invoca?
Nu ati avea nici un fel de sanse de castig, iar ca motive de contestatie nu aveti ca sa invocati. Poate, totusi, aceasta amenda va va indemna sa cugetati mai mult la siguranta dumneavoastra, adica nu merita sa va expuneti unui risc inutil traversand strada prin loc nepermis.