Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hotarare definitiva si irevocabila
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hotarare definitiva si irevocabila

Detin o hotarare judecatoreasca definitiva prin neapelare din 1999 care a rezultat din partajul unei proprietati .Se poate transforma in hotarare definitiva si irevocabila?
de la sine a rămas! Solicitați instanței ce a pronunțat-o, să facă mențiunea aceasta pe ea.
Hotararea este pe numele fostului proprietar de la care am cumparat. Deci cine trebuie sa faca solicitarea si carei instante(eu nefiind parte in proces)?
ContSters273208, utilizator
Daca ati cumparat la notar in mod sigur au fost rezolvate toate formalitatile legale.

Dvs. nu puteti face legalizarea hotararii si nici nu trebuie facuta.

Craciun fericit!
In mod normal partea in proces trebuie sa faca demersurile pentru a se mentiona pe hotarare ca este definitiva si irevocabila. Se adresa instantei de fond.
Craciun fericit!