Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare cim

Buna ziua si ,,La multi ani!"
Am o angajata a carei zi de munca este maine respectiv 31.12.12 ,pot sa transmit in revisal incetarea maine 31.12.2012 si cu ce data cu 01.01.13 sau prima zi lucratoare 03.01.13?
simateo, utilizator
Avand in vedere ca 31.12.2012 este zi lucratoare , pentru sectorul privat, incetarea c.i.m. se va transmite maine , potrivit HG nr.500/2011.

Daca este vorba despre sectorul bugetar, incetarea c.i.m. se va putea transmite fara nicio problema in data de 03.01.2013.
maine este ultima zi de munca a angajatei,fac trasmiterea maine dar ce data selectez pt incetare 01sau 03.01.13?asta este problema mea.multumesc
#-o
simateo, utilizator
Data de la care isi produce efectele este data de 31.12.2012 - data incetarii c.i.m.