avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... interpretare solutie Curtea de apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

interpretare solutie Curtea de apel

La solicitarea mea privind : >anulare act administrativ + SUSPENDARE EXECUTARE> emis de A.N.I., am primit urmatoarea solutie :<Solutie: Respinge excepţia tardivităţii, respectiv inadmisibilităţii contestaţiei. Respinge acţiunea privind anularea Raportului de evaluare. Respinge cererea de suspendare. Obligă reclamanta la 364 lei cheltuieli de judecată în favoarea pârâtului. >

as dori o inetprtare si o cale de atac!

stima!
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 05:16, 6 Ianuarie 2013
Actiunea dvs a fost respinsa si ati fost obligat la plata cheltuielilor de judecata ..
multumesc pentru promptitudine.

o cale de atac?

stima!
calinsas a scris:
o cale de atac?

În materia contenciosului administrativ hotărârea primei instanţe poate fi atacată cu recurs.
Ultima modificare: Duminică, 6 Ianuarie 2013
Gabriela Pintea, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare instanta de fond - curtea de a pel virgild virgild Am contestat in instanta, in baza Legii nr. 554/2004, actul admnistrativ de eliberare din functie in baza oug nr 37/2009. Instanta a respins cererea de ... (vezi toată discuția)
Legea nr. 554/2004 a contenciosului administrativ: vă rog să mă lămuriți în privința art. 14 alin. (4) maka67 maka67 Buna ziua, As dori sa va intreb daca la art.14 alin.(4) din Legea nr. 554/2004 a contenciosului administrativ, mentiunea \" Recursul nu este suspensiv de ... (vezi toată discuția)
Suspendare executare act administrativ LOREDANITA LOREDANITA Buna ziua, Un ordin al prefectului a fost atacat la instanta de contencios administrativ. Anterior formulari cererii in anularea acestui act administrativ, ... (vezi toată discuția)