avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1290 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Drepturi bãneºti acordate cadrelor militare la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Drepturi bãneºti acordate cadrelor militare la trecerea în rezervã cu drept de pensie

În anul 2012 am ieşit la pensie fără a beneficia de ajutoarele salariale conform legiisalarizării uniare a bugetarilor, acest drept fiind suspendat de legea salarizării personalului bugetar pe anul 2012. În anul 2013 mi se vor acorda retroativ ajutoarele salariale?
Cel mai recent răspuns: fanfan67 , utilizator 17:01, 13 Februarie 2013
Trebuie sa intrebati la cadre, sau cum se intituleaza acum si la minister, la serviciul financiar. In functie de ce va raspund dansii, va puteti lumina in chestiune. Nimeni, niciodata, nu o sa va dea de buna voie si nesilit de nimeni, ceva. Dupa toate acestea, o sa vedeti ce aveti de facut. Daca o sa aveti bunavointa sa cautati pe forum, o sa mai gasiti postari care sper sa va fie de ajutor...

Colegii care au iesit in 2011, au primit soldele corespunzatoare anilor lucrati...cei pensionati medical, la fel...cei ca mine, pensionati inainte de 2011, nimic. Nu asteptati sa vi se acorde ceva fara lupta. Am impresia uneori ca exista acesti "oameni" tocmai ca sa iesim din sistem mai repede...

Succes si rabdare !

www.avocatnet.ro/content/art...
Ultima modificare: Vineri, 4 Ianuarie 2013
Jean Valjean, utilizator
si eu am iesit la pensie de invaliditate din politie in 2012 si nu am primit nimic pana acu nici banii pe echipament mam rugat de lincu de la prolex degeaba am cerut sa ma sprijine cu un avocat din luna august si nimic daca cunosti pe cineva care a obtinut in instanta te rog 0767556035

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Politisti - salarii compensatorii si ajutoare la iesirea la pensie ionita962 ionita962 in noua lege a bugetului de stat pe 2012 nu se mentioneaza situatia (platile comensatorii si ajutoarele la iesirea la pensie) pentru militarii si politistii ... (vezi toată discuția)
Ajutoare salariale la iesirea la pensie mitrix mitrix In luna sepetembrie 2010 am fost declarat ,,inapt serviciul politie, inavaliditate gr II,, de catre Comisia Medico -Militara, si as vrea sa stiu ... (vezi toată discuția)
Abrogare legea 284/2010 AdiRas AdiRas Conform noii legi a salarizarii unice a personalului bugetar, se abroga legea cadru284/2010, implicit art. 20 din anexa 7 a acestei legi, conform caruia ... (vezi toată discuția)