Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cum obtin dreptul de functionare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cum obtin dreptul de functionare

Buna seara, in anul 2011 am cumparat o hala structura metalica prin licitatie de la o casa de insolventa. Hala a fost construita cu autorizatie de constructie provizorie in anul 2002 pe un teren proprietatea unei institutii de stat. Institutia respectiva refuza sa-mi inchirieze terenul motivind ca trebuie sa particip la licitatie, la care nu pot participa deorece sunt in litigiu cu institutia respectiva.Cu aproximativ 40 zile inainte de vinzarea halei prin licitatie cei de la institutia respectiva si-au dat acordul in scris de inchiriere a terenului si a halei catre o alta firma cu atribuire directa.Cum pot obtine dreptul legal de functionare in acea hala care este proprietatea mea?
~ Conținut șters la cerere ~