avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 394 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plafon plati numerar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plafon plati numerar

S-a publicat OUG care modifica plafonul de plati cu numerar? In septembrie era o propunere
Care este in momentul de fata plafonul?
Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 18:29, 7 Ianuarie 2013
Nu s-a publicat. Plafonul zilnic maxim de plati efectuate in numerar de o persoana juridica, conform Normelor metodologice pentru aplicarea art.5 si 6 din OG nr.15/1996 privind intarirea disciplinei financiar-valutare,aprobate prin HG.nr.2185/2004,este de 10000 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Limita plati prin casa sanducatanas sanducatanas Sunt SRL.Ce suma pot plati prin casa unui furnizor.Ce suma pot incasa prin casa pentru plata facturi emisa catre un client.Care este sanctiunea pentru ... (vezi toată discuția)
Suma maxima pentru care pot taia chitanta pj lemonik lemonik Buna ziua, Spuneti-mi si mie, va rog, care este suma maxima pentru care pot taia chitanta ca persoana juridica? Eu stiu de 5000 lei. Dar cei 5000, daca suma ... (vezi toată discuția)
Plafon plati in numerar? mather mather care este cifra si legea care stabileste plafonul platilor in numerar pentru agenti economici la plata facturilor de utilitati cu valori mai mari de 10.000 ron? (vezi toată discuția)