Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plafon plati numerar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plafon plati numerar

S-a publicat OUG care modifica plafonul de plati cu numerar? In septembrie era o propunere
Care este in momentul de fata plafonul?
Nu s-a publicat. Plafonul zilnic maxim de plati efectuate in numerar de o persoana juridica, conform Normelor metodologice pentru aplicarea art.5 si 6 din OG nr.15/1996 privind intarirea disciplinei financiar-valutare,aprobate prin HG.nr.2185/2004,este de 10000 lei.