Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa timbru Judiciar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa timbru Judiciar

Buna ziua,

Va intreb unde platim taxa de timbru judiciar pentru o citatie din Constanta, noi fiind din Bucuresti?avem un proces pe rol acolo
Plata taxelor judiciare de timbru se face în numerar, prin virament sau în sistem on-line, în contul bugetului local al unităţii administrativ-teritoriale în care îşi are domiciliul sau reşedinţa ori, după caz, sediul fiscal debitorul taxei.
dovada platii se pune in plic si timbrul se trimite la judecatorie???
Trimit la judecatorie chitanta ca dovada platii taxei judiciare si timbrul fiscal??????