Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Lichidare - radiere SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Lichidare - radiere SRL

Buna ziua,

As dori informatii privind costurile referitoare la lichidarea/radierea voluntara a unui SRL ( inclusiv taxa publicare in MO partea a VI-a)
De asemenea, as dori sa stiu care este momentul cand se efectueaza controlul de fond al celor de la ANAF ( in care dintre etape).

Va multumesc!
Intrati pe site la ONRC si veti obtine informatii complete.

Controlul de fond nu prea se efectueaza, sunt cam ani de zile de cand ANAF-ul nu mai face asa ceva. In schimb veti obtine de la ANAF un Certificat de atestare fiscala pentru etapa a 2-a si totodata pentru prima etapa sa aveti grija sa nu aveti nici macar un leu datorie la ANAF pentru ca va face opozitie la hotararea d-voastra de dizolvare.