Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... mandat international
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

mandat international

Buna. Am si eu o intrebare. Am fost prins in italia la un furt si am fost condamnat la 1 an cu executare. Am facut 6 luni jumate dupa care am iesit pe domiciliar. acum eu sunt in a 8 a luna si ma gandeam sa plec de pe domiciliar in tara. Intrebarea mea e daca eu plec de pe domiciliar imi da mandat international?? Sau daca dupa ceva timp ei mai gasesc un furt in care eu sunt suspect imi pot da mandat si sa ma ia din tara sau din alta tara? pentru ca eu nu mai vreau sa vin in italia.
Multumesc!
Daca nu respectati arestul domiciliar veti fi considerat evadat.
Si eu sunt ca si tine tot pe domiciliar in Italia trebuie sa te intereseze in tara la alți băieți care sunt ca si noi pe domiciliar sa vezi daca le-a venit mandat european sau sa vb cu un avocat din Italia
Daca este in stare de evadare sunt toate sansele sa se emita mandat.
Daca statul italian nu era interesat nu stabilea masura preventiva a arestului domiciliar.