avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie As vrea sa stiu - fuga din arest la domiciliu
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

As vrea sa stiu - fuga din arest la domiciliu

Salut.daca sunt la arest domiciliar si fug in anglia o sa-mi dea mandat european sau doar pe italia?dupa 9 luni facute inauntru am iesit pe domiciliar si mai am 1 an
Ultima modificare: Duminică, 16 Februarie 2020
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 14:33, 16 Februarie 2020
Normal ca o sa-ti dea mandat european!!!
Mai bine stai acasa si nu mai fugi din arest ”domiciliar” !! Este echivalent cu evadarea!
Da, o sa fiti arestat si o sa stati intr-o celula.
Este o idee foarte proasta sa fugiti...
Ultima modificare: Duminică, 16 Februarie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mandat international Epynson Epynson Buna. Am si eu o intrebare. Am fost prins in italia la un furt si am fost condamnat la 1 an cu executare. Am facut 6 luni jumate dupa care am iesit pe ... (vezi toată discuția)
Ce risc dacă fug de pe arest domiciliary în italia către românia? Vladantiq Vladantiq Am fost cercetat de organul competent din Italia din ianuarie pana în noiembrie când s-a dispus arestul!după doar 1 luna cu ajutorul patronului de la ... (vezi toată discuția)
Mandat extradare din uk in croatia laur35sau laur35sau buna ziua , doresc parerea d-vs.In sept 2014 am fost retinut de autoritatile engleze in urma unui mandat european de arestare .am fost instintat ca ... (vezi toată discuția)