Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie As vrea sa stiu - fuga din arest la domiciliu
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

As vrea sa stiu - fuga din arest la domiciliu

Salut.daca sunt la arest domiciliar si fug in anglia o sa-mi dea mandat european sau doar pe italia?dupa 9 luni facute inauntru am iesit pe domiciliar si mai am 1 an
Manuela Rășină, administrator
Normal ca o sa-ti dea mandat european!!!
Mai bine stai acasa si nu mai fugi din arest ”domiciliar” !! Este echivalent cu evadarea!
Da, o sa fiti arestat si o sa stati intr-o celula.
Este o idee foarte proasta sa fugiti...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat