Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetat detasarea in perioada concediului medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetat detasarea in perioada concediului medical

Buna ziua si la multi ani tuturor!
Am urmatoarea situatie si doresc un sfat din partea specialistilor:
Avem o salariata detasata la institutia noastra pana la data de 9 ian.2013. Din luna dec.2012 si pana in 28 ian.2013 este in concediu medical.
Cum procedam in cazul de fata?
1. Cu 9 ian. inceteaza detasarea sau..
2. Platim dreptul de concediu medical pana la expirarea acestuia...28 ian.2013?
(In cel de-al 2-lea caz va trebui sa prelungim detasarea la noi pana la expirarea CM?)
Va multumesc!
Da, se poate decide detasarea unui slaariat care are c.i.m. pe durata determinata .. insa durata detasarii ar trebui sa nu depaseasca data de 20.12.2013.