Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ce sa fac ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ce sa fac ?

Va rog dati-mi si mie un sfat , lucrez la o fabrica de mobila si tapitarie de 4 ani ,acum patronul nu mai are comenzi si vrea sa opreasca doar 20 de persoane care se ocupa de magazine si pe restul sa ne dea in somaj . In aceeasi unitate am lucrat impreuna cu sotul meu , pute-m sa cerem cele 6 salari compesatori care se aude ca in perioada aceasta s-ar da . Va multumesc .
Aceasta prevedere este aplicabila in cazul concedierilor colective si nu in situatia concedierilor individuale.