Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poti fi executat silit daca sunt in litigiu cu banca?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poti fi executat silit daca sunt in litigiu cu banca?

buna ma numesc aliz tripa si am deschis un proces impotriva bancii,pt clauze abuzive. Cum se procedeaza daca vreau sa fac ordonanta presedentiala,ca sa nu mai platesc ratele bancii,pe perioada procesului,stie cineva? Si mai am o intrebare, daca eu sunt in litigiu cu apartamentul dat ca si garantie la banca,se poate sa fiu executata silit,din apartamentul respectiv? Va multumesc.

Sunt 2 aspecte distincte obligatiile ce va revin in raport de clauzele contractual asumate si eventualele hotarari ale instantei pronuntate fata de actiunea dvs impotriva bancii
Banca in cazul neachitarii in termen a ratelor,in baza contractului, are dreptul sa demareze procedura de executare silita
daca eu sunt in litigiu cu apartamentul dat ca si garantie la banca,

Dvs suplimentar contractului de credit,va mai aflati in alt litigiu ?