avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 643 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional CM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional CM

Este posibila si legala modificarea termenului de preaviz in cazul demisiei, de la 15 la 25 zile si de la 30 zile calendaristice la 45 zile lucratoare, justificandu-se aceasta operatiune ca fiind in conformitate cu art 41 alin (1) si (3) lit. e) si f)?
Cel mai recent răspuns: morys , utilizator 16:37, 10 Ianuarie 2013
bun .. multumesc .. cred ca eu am citit un text de lege un pic mai vechi si de aceea am inteles totul gresit.
multumesc inca odata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Programator cu 30 zile calendaristice pentru demisie ? pm_35 pm_35 Buna ziua ! In luna decembrie 2010 am semnat un Contract individual de munca pentru functia de programator, cod 213102 conform COR, care prevede un termen ... (vezi toată discuția)
Demisie - cate zile stau in preaviz? teodoru12 teodoru12 Va rog sa ma ajutati cu un raspuns avizat. In CIM pe care l-am semnat in 2010 este prevazut ca preavizul in cazul demisiei este de 15 zile calendaristice. ... (vezi toată discuția)
Demisie: termenul de preaviz modificat de angajator contrar c.i.m . fara act additional. cum trebuie sa procedez? cristian80 cristian80 Salut, Sunt angajat din 2009 la o corporatie multinationala si marti, 8 Noiembrie 2011, mi-am dat demisia. Desi mi-am anuntat demisia inca de dimineata am ... (vezi toată discuția)