Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional CM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional CM

Este posibila si legala modificarea termenului de preaviz in cazul demisiei, de la 15 la 25 zile si de la 30 zile calendaristice la 45 zile lucratoare, justificandu-se aceasta operatiune ca fiind in conformitate cu art 41 alin (1) si (3) lit. e) si f)?
bun .. multumesc .. cred ca eu am citit un text de lege un pic mai vechi si de aceea am inteles totul gresit.
multumesc inca odata