Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... atacarea testamentului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

atacarea testamentului

Buna ziua, as dori sa stiu: Mama mea s-a casatorit cu un barbat vaduv ( fara copii, cu o sora vitrega), acesta i-a facut testament mamei mele atat inainte de a se casatori, cat si dupa - la notar. In testament lasa casa mamei mele. Intrebarea mea este, daca sora lui poate ataca testamentul? Mentionez ca dumnealui nu mai are alte rude. Va multumesc mult si va doresc o zi buna !!
Medicul de familie poate elibera un certificat medical iar in cazul suspiciunii poate face o trimitere la IML .IML efectueaza un control medical si elibereaza un certificat medicolegal