Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Chemare in instanta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Chemare in instanta

Sora mea decedata in oct.2008 era in proces cu o persoana care a dorit sa-i
cumpere apartamentul. Avansul a fost platit dar vinzarea nu s-a finalizat din motive de nerespectare a contractului.
Dupa 2 procese cistigate deja de sora mea persoana face recurs dupa recurs. Intrebarea mea este: poate fi fiica ei chemata in instanta pt acest proces chiar daca inca nu a facut succesiunea??
Cu stima
Mara
De principiu...in caz de deces( imi pare rau) vor fi introdusi in cauza mostenitorii.In situatia in care nu s-a dezbatut succesiunea, firesc ar fi ca acea cauza sa se suspende.cereti sfatul unui avocat caruia sa-i dati toate detaliile.( in ce faza e procesul, ce a ramas dupa defuncta, cati mostenitori sunt..etc)

av. Ileana Schwarz