Forum Discuţii juridice Executare silită poprire pe salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire pe salariu

Buna ziua,de aproape trei ani am, porire pe salariu in urma unui imprumut bancar,neplatit la timp.Cu ceva timp in urma am fost la aceea banca sa vad cat mai am de plata,nu am mai gasit banca si nici nu pot lua legatura cu ei,e vb de un fel de cooperativa de credit .Am fost la executorul care a dus la exexcutarea silita si am aflat ca defapt am platit cu aproape 6000 lei mai mult decat trebuia.As dori sa aflu cum imi pot recupera bani si ce acte imi trebuiesc.Multumesc anticipat.
Pastrati chitantele sau dovada in acest sens, veti putea pretinde sumele platite in plus in termen de 3 ani.

Va trebui insa sa dati in judecata acea cooperativa de credit, ceea ce presupune sa faceti rost de sediul lor. Va trebui si sa faceti dovada ca ati platit mai mult decat datorati.