Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... juridic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

juridic

are drept de a profesa ca sef de obiectiv o persoana care lucreaza de 2 ani la aceasi firma de paza si care nu are atestat de paza ,are decat certificatul ca a facut scoala. aceeasi problema este si cu seful de tura.
Nu exista prevazuta nicaieri obligativitatea ca un sef de obiectiv sau de tura sa aiba atestat de agent de paza.