Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... fals si uz de fals
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

fals si uz de fals

acum 5 ani in urma unui concubinaj a rezultat un copil ,concubinul (actual sot)a mers la primarie si a dat declaratie si a semnat in locul mamei pt recunoasterea copilului si ridicarea certificatului de nastere,.dupa 4 ani de la nasterea copilui sau casatorit a durat casnicia 1 an ,acum e in divort,poate sa aduca in discutie aceasta fapta in proces ,deoarece el lupta sa ia fetita.invocand numai minciuni la adresa mamei.
mentionez ca respectivul e la al doilea divort si cred ca asta a urmarit doar copilul
Ceea ce relatati dumneavoastra nu are nici o relevanta in procesul amintit.
Iar faptul ca spune numai minciuni la adresa mamei, nu-i nimic nou, majoritatea procedeaza asa.
Mama trebuie sa convinfga judecatorul ca interesul major al minorului este sa aiba domiciliul la mama, daca isi doreste acest lucru.