avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1614 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva la prestarede servicii intracomunitara
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva la prestarede servicii intracomunitara

Buna ziua!
Daca o firma din UE imi face montaj la produsele mele adica prestare de servici acolo in tara respectiva nu in Romania,cum trebuie sa imi factureze cu sau fara tva?
Cel mai recent răspuns: intrebare_buna , utilizator 14:51, 12 Ianuarie 2013
Este raspunderea lor cum emit facturile, nu a dvs.
Ultima modificare: Sâmbătă, 12 Ianuarie 2013
avvalentina, utilizator
Pai da, dar nu imi convine sa platesc tva, daca nu e cazul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa - trebuie sa ma inregistrez in scopuri de tva raduma raduma Ma ocup cu online marketing: promovez produse digitale dupa care primesc comision. 1. Trebuie sa ma inregistrez in scopuri de TVA daca firmele de la care ... (vezi toată discuția)
Declaratie prestare de servicii intracomunitare rocky2009 rocky2009 Buna ziua, va rog sa imi spuneti ce declartatii se depun pentru un PFA care este neplatitor de TVA, dar care presteaza servicii intracomunitare. Multumesc (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara-livrare prestari servicii Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA O soc.din Romania (A) face o achizitie intracomunitara de utilaje din UE.Aceste utilaje soc.rom le vinde pe teritoriul Romaniei unei alte soc.romane ... (vezi toată discuția)