avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1840 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua tuturor, am nevoie de un model de CERERE ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua tuturor, am nevoie de un model de CERERE Incredintare minor si obligarea la plata pensiei de intretinere

cerere incredintare minor si obligarea la plata pensiei de intretinere...model pls
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:27, 13 Ianuarie 2013
Model de cerere gasiti aici
[ link extern ]

[ link extern ]

[ link extern ]

Insa aveti grija la articolele de lege , care trebuie sa fie actualizate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de intretinere Eladaela Eladaela In cazul in care copiii mei au 17,respectiv 14 ani,de catre cine trebuie formulata cererea ptr pensie de intretinere??(tatal lor nu mai locuieste cu noi,dar nu ... (vezi toată discuția)
Ce plangere pot sa depun sa il oblig pe tatal copilului sa plateasca ... Maya-Sofia Maya-Sofia Ce plangere pot sa depun sa il oblig pe tatal copilului sa plateasca pensia? Fetita il cunoaste,tine legătura, eu am alta relatie, si el alta din care mai are ... (vezi toată discuția)
Model de cerere pentru pensie alimentara opreaoana opreaoana As vrea daca se poate un model de cere pensie alimentara pentru un copil minor.Mentionez ca nu am fost casatorita cu tatal copilului,trebuie sa intentez si ... (vezi toată discuția)