avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... terenuri agricole
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

terenuri agricole

Buna seara. Am mostenit de la bunica mea 3 ha de teren agricol si as dori sa stiu daca am dreptul la subventii din partea statului, si in ce conditii.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: lucianbogdan , utilizator 19:05, 13 Ianuarie 2013
dreptul la a primi subventii aveti cu siguranta daca faceti dovada ca lucrati acel teren si nu este lasat in paragina .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de comodat pt subventia apia aferenta unui teren agricol aleksutzu aleksutzu As dori un sfat legat de urmatoarea problema: Bunicul sotiei mele, cand a decedat, a lasat celor 4 copii ai sai, printre altele, si suprafata de 3 ha teren ... (vezi toată discuția)
Acte teren agricol: succesiune sau uzucapiune? danimik danimik In 1991 tatal meu, fratele lui si verisoara lor au facut cerere (individual) la primaria din localitate pentru retrocedarea a 12 ha de teren agricol care au ... (vezi toată discuția)
Venituri din asociatie agricola camelia iosif camelia iosif buna ziua, bunicii materni detin (cu titlu de proprietate) 8,25 ha teren agricol intr-o asociatie agricola. Intrucat nu s-a dezbatut taxa succesorala dupa ... (vezi toată discuția)