Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj tehnic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj tehnic

Buna ziua!
Vreau sa trimit in somaj tehnic( indemnizatie 75% din salariul de baza) 15 angajati a unei societati de constructii conform art 53 (1) lit c.Imi puteti spune daca acesti angajati pot sta in somaj tehnic 2 luni calendaristice ( luna ianuarie si luna februarie)?
Sau am voie doar 30 de zile lucratoare?
Va multumesc!
Poate sa stea in somaj tehnic cele doua luni mentionate de dvs .fara niciun impediment ...