Forum Discuţii juridice Executare silită poprire pe salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire pe salariu

buna ziua este legal sa mi se faca oprire pe salariu daca firma la care lucrez nu sa angajat sami preia platile in caz ca nu mai am posibilitate de plata din cauza salariului foarte mic mau anuntat de la firma ca trebuie sami opresca o treime din sal
Nu are importanta daca firma se angajeaza sau nu sa va faca retinerile. Din moment ce primeste actele de infiintare a popririi, este obligata sa o faca.