avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1872 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Trecerea numelui sotiei pe contractul de cumparare al ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Trecerea numelui sotiei pe contractul de cumparare al apt.

Am cumparat o locuinta acum 15 ani, pe cand nu eram casatorit legitim cu sotia, locuinta ce am trecut-o pe numele meu.Acum vreau sa trec si numele sotiei pe contract. Cum trebuie sa procedez?
Cel mai recent răspuns: ContSters250994 , utilizator 19:58, 15 Ianuarie 2013
II donati sotiei cota parte 1/2 din apartament. donatia este revocabila intre soti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Donatie bubulika bubulika In anul 1995 fiind casatorita cu sotul meu de 5 ani si avand 1 copil,sotul meu a primit act de donatie pe un apartament, de la sora lui.Actul de donatie a ... (vezi toată discuția)
Am primit o locuinta cu contract de donatie cu clauza de habitat. ... tory_bei tory_bei Am primit o locuinta cu contract de donatie cu clauza de habitat. In contractul de donatie se specifica ca sunt casatorit dar nu este specificat numele sotiei. ... (vezi toată discuția)
Donatie bubulika bubulika In anul 1995 fiind casatorita cu sotul meu de 5 ani si avand 1 copil,sotul meu a primit act de donatie pe un apartament, de la sora lui.Actul de donatie a ... (vezi toată discuția)