Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Trecerea numelui sotiei pe contractul de cumparare al ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Trecerea numelui sotiei pe contractul de cumparare al apt.

Am cumparat o locuinta acum 15 ani, pe cand nu eram casatorit legitim cu sotia, locuinta ce am trecut-o pe numele meu.Acum vreau sa trec si numele sotiei pe contract. Cum trebuie sa procedez?
II donati sotiei cota parte 1/2 din apartament. donatia este revocabila intre soti.