Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul muncii

Poti sa dai pe cineva in somaj daca mai are cateva luni pana la pensie?
Din moment ce nu este interzis de lege, nu vad niciun impediment...
Se poate concedia o persoana care mai are o mica perioada de timp pana la pensionare numai daca nu exista vreo interdictie in acest sens in ccm aplicabil angajatorului sau in reg.intern al acestuia ... este vorba de acele criterii avute in vedere pentru stabilirea ordinii de prioritate la concediere.