Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Chirie apartament
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Chirie apartament

Buna Ziua,

Am o intrebare in legatura cu chiria unei locuinte catre persoana fizica.
Este necesara emiterea facturii si chitantei catre chirias sau ajunge doar chitanta cu cv chirie?

va multumesc anticipat
Cine inchiriaza si cine este chirias?
Persoana fizica inchiriaza catre persoana fizica o locuinta.