Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... SPOR DE VECHIME SUPLIMENTAR
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

SPOR DE VECHIME SUPLIMENTAR

Pentru sporul de vechime de : 4 ani + 6 luni ( calculat pentru 9 ani lucrati in grupa I, 100%, stagiu complet de cotizare) si 1 an + 3 luni ( calculat pentru 5 ani lucrati in grupa II, 100%, stagiu complet de cotizare), se acorda la calculul pensiei un punctaj suplimentar ? Cum se calculeaza si care este valoarea lui ?
Fac precizarea,ca interventiile mele au condus la rezolvarea dosarelor.Nu le-am rezolvat eu direct.
Carp Mircea, utilizator