avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 496 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... SPOR DE VECHIME SUPLIMENTAR
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

SPOR DE VECHIME SUPLIMENTAR

Pentru sporul de vechime de : 4 ani + 6 luni ( calculat pentru 9 ani lucrati in grupa I, 100%, stagiu complet de cotizare) si 1 an + 3 luni ( calculat pentru 5 ani lucrati in grupa II, 100%, stagiu complet de cotizare), se acorda la calculul pensiei un punctaj suplimentar ? Cum se calculeaza si care este valoarea lui ?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 17:56, 18 Ianuarie 2013
Fac precizarea,ca interventiile mele au condus la rezolvarea dosarelor.Nu le-am rezolvat eu direct.
Ultima modificare: Vineri, 18 Ianuarie 2013
Carp Mircea, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punctaj stagiu aferent grupe de munca viorelk viorelk Buna seara Prin OUG 100/2008 se acorda un punctaj stagiului aferent grupelor de munca: -0,50 gr. - pe an I/conditii speciale, -0,25 pe an - gr II/ cond ... (vezi toată discuția)
Pensie grupa 1 Maria45 Maria45 am depus dosarul de pensie pentru limita de varsta mi s-a aprobat incepand cu 01..12/ 2009 am lurat din totalul anilor 20 grupa1 .in decizie mi se da;-stagiul ... (vezi toată discuția)
Relatii calcul pensie tedy tedy cu respect, pe data de 01-02-2008 am fost pensionat pe caz de boala profesionala.varsta la care s-a ivit invaliditatea a fost de 50 ani 1 luna 18 zile.Stagiul ... (vezi toată discuția)