avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... citatie cu mandat de aducere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

citatie cu mandat de aducere

Buna ziua!
Astazi am primit o a doua citatie in calitate de martor pt fond, intrucat la primul termen nu am putut sa ma prezint.
In afara de detaliile referitoare la numarul dosarului, mai apare o mentiune in citatie si anume: "NR- cu mandat de aducere".
Asta inseamna ca se va exercita un mandat de aducere?
Multumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~
si in cazul in care nu sunt in localitate, si chiar nu am cum sa ajung la proces?
~ Conținut șters la cerere ~
ajuta la ceva daca trimit un mail judecatoriei prin care sa motivez faptul ca nu ma pot prezenta?
Ajuta dar trimiteti si dovada imposibilitatii prezentarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prezenta martor proces penal fghs fghs sotul meu a primit o citatie privind prezenta sa intr-un proces penal in calitate de martor, numai ca el lipseste din tara de o luna si nici nu va putea ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. dacă sunt citata intr-un proces penal ,ca parte vatamata, ... Maris83 Maris83 Buna ziua. Dacă sunt citata intr-un proces penal ,ca parte vatamata, trebuie sa ma prezint? Nu am cerut sa fiu parte civila,nici parte vatamata, am declarat ... (vezi toată discuția)
Citatie ptr procesul unui sofer care nu a acordat prioritate vr_elna vr_elna La o trecere de pietoni cu 2 benzi in acelasi sens, un sofer nu mi-a acordat prioritate chiar daca eram pe trecere si continuam sa merg. Imediat a venit o ... (vezi toată discuția)