Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL - Detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL - Detasare

Buna ziua,
Daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns la urmatoarea problema: Am un salariat care a fost detasat la o alta firma pana in data de 03.01.2013. Salariatul in cauza a ramas in continuare la firma respectiva, dar din pacate nu s-a transmis Revisalul pt prelungirea detasarii. Cum se procedeaza in acest caz?
Va multumesc!
Se va modifica durata detasarii si apoi transmis REVISAL-ul.
Dar modificarea duratei detasarii trebuia transmisa anterior datei de 03.01.2013 sau in termen de 19 zile lucratoare de la data modificarii?
Va multumesc!
Parerea mea este ca prelungirea detasarii intra sub incidenta termenului prevazut de art.4 alin.2 din HG nr.500/2011
Va multumesc pt ajutor!
Din cate am citit, ReviSal nu permite inregistrarea prelungirii detasarii.

Solutia pentru aceasta situatie este incetarea detasarii si a suspendarii initiale si inregistrarea perioadei de prelungire a detasarii ca o noua detasare. Eu nu am transmis incetarea detasarii pe data de 03.01 si nici inregistrarea perioadei de prelungire a detasarii.Aceasta trebuia transmisa tot pe data de 03.01?