Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL - Detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL - Detasare

Buna ziua,
Daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns la urmatoarea problema: Am un salariat care a fost detasat la o alta firma pana in data de 03.01.2013. Salariatul in cauza a ramas in continuare la firma respectiva, dar din pacate nu s-a transmis Revisalul pt prelungirea detasarii. Cum se procedeaza in acest caz?
Va multumesc!
Nu mi se pare normal ... este vorba despre prelungirea duratei detasarii si nicidecum de o noua detasare ... raman la parerea mea ca se transmite in termenul prevazut de art.4 alin.2 din HG nr.500/2011 ..

in acest sens, va trebui sa operati incetarea detasarii si apoi prelungirea acesteia .. insa aveti grija ca data de inceput sa coincida cu data incetarii.

.....

p.s.
se poate face si corectie la data sfarsit detasare ...
Cornel Vasile, Consilier juridic
In consecinta va trebui sa prelungesc durata detasarii printr-un act aditional?
Ce trebuie sa prevada acest act mai precis?
detasarea se prelungeste prin decizie ...