Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Activitate independenta - depune D600 in ianuarie 2013?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Activitate independenta - depune D600 in ianuarie 2013?

Am un cabinet stomatologic, contabilitate in sistem real. Depun D600 pana la 31.01.2013?
Da, depuneti.
Aceasta declaratie se depune pentru anul 2012 sau 2013? Si daca e pentru anul 2013 in functie de ce criteriu trec sumele pentru fiecare luna, stiu ca e intre 741 si 10585 lei, dar pe ce baza aleg valoarea?
Multumesc!
Se depune pentru 2013 si suma o alegeti functie de cat de mare doriti sa va fie pensia la final de activitate si cat de mult va permiteti sa cotizati.
Nu sunteti salariata?