avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Activitate independenta - depune D600 in ianuarie 2013?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Activitate independenta - depune D600 in ianuarie 2013?

Am un cabinet stomatologic, contabilitate in sistem real. Depun D600 pana la 31.01.2013?
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 13:38, 19 Ianuarie 2013
Da, depuneti.
Aceasta declaratie se depune pentru anul 2012 sau 2013? Si daca e pentru anul 2013 in functie de ce criteriu trec sumele pentru fiecare luna, stiu ca e intre 741 si 10585 lei, dar pe ce baza aleg valoarea?
Multumesc!
Se depune pentru 2013 si suma o alegeti functie de cat de mare doriti sa va fie pensia la final de activitate si cat de mult va permiteti sa cotizati.
Nu sunteti salariata?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intreprindere individuala mery52 mery52 Buna ziua, am o intrep. individ. din martie 2012 in sistem real cu domeniul de activitate croitorie, ce declaratii trebiue sa depun in anul acesta? Pentru ... (vezi toată discuția)
Declaratia 600 baciucornelia baciucornelia ca pfa cand trebuie sa depun D600 daca:1.termenul este 31 ianuarie a anului? 2.veniturile cărui an le iau îm considerare dacă trebuie să o depun anul ... (vezi toată discuția)
Declaratia 600 utilizator5555 utilizator5555 Buna ziua, Un PFA infiintat in 2009, in sistem real, dar in toata perioada a fost si angajat cu contract de munca in alta parte. Pana acum nu a depus ... (vezi toată discuția)